KTO’nun İnşaat Sektörü Genişletilmiş Meslek Komitesi Toplantılarının Yenisi Gerçekleştirildi

Kto’Nun İnşaat Sektörü Genişletilmiş Meslek Komitesi Toplantılarının Yenisi Gerçekleştirildi

Kayseri Ticaret Odası’nın inşaat sektöründe faaliyet gösteren üyelerinin oluşturduğu meslek komitelerinin ortak toplantısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi.  Daha önce 2 kez gerçekleştirilen ve sektörün yaşadığı sorunlara ilişkin çözüm yollarının arandığı toplantı serisinin üçüncüsünün konuğu Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar oldu.

 

 

Toplantıya; Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Bahri Coşkun, Mustafa Dulda, Nedim Olgunharputlu, Mesut Haskahveci,  KTO Meclis Başkan Yardımcıları Halit Suvar ve Mustafa Ay, Kocasinan Belediyesi bürokratları ile meslek komitelerinin üyeleri katıldı.

 

Toplantının açılışında konuşan Başkan Hiçyılmaz,  inşaatla alakalı meslek komitelerini zaman zaman bir araya getirmek ve belediyelerle beraber toplantı yapmak suretiyle sıkıntıları çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını söyledi.

 

Melikgazi Belediyesi ve Talas Belediyesi ile aynı minvalde toplantı yaptıklarını hatırlatan Hiçyılmaz, “Bugün de Kocasinan Belediyesi ile bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bundan sonraki süreçte de diğer belediyelerimizle aynı toplantıları yapacağız. Gerekiyorsa başa dönmek suretiyle bu ilişkilerimizi daha sıcak tutmak adına bu toplantıları yapacağız. Burada gayemiz; Kayseri’de yapılaşmanın, belediye ve üyelerimizin ilişkilerin çok sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde devam etmesidir. Ne kadar belediyelerle sağlıklı şekilde çalışma içinde olursak işlerimizin daha sıhhatli yürüyeceğini düşünüyoruz. Bu toplantımızı da bu çerçevede yapıyoruz, ben toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar ise konuşmasında, Kocasinan Belediyesi olarak Kayseri’nin hinterlanttı içindeki yüz ölçüm olarak en büyük ilçelerden bir tanesi olduklarını belirtti.

 

Çolakbayrakdar, “Merkezde Melikgazi Belediyesi ile birlikte nüfusun yüzde 80 – 85’inin barındırıldığı iki ilçeden bir tanesiyiz. Kocasinan bizim için avantaj çünkü şehrin merkezi içerisinde şehrin merkezine çok yakın noktalarda 3-5 km, 5-6 km gibi mesafelerde imarlaşmaya müsait işte bölgeler var. Biz bunu eğer ki iyi değerlendirir güzel bir program dahilinde organize edersek şehirleşmenin iyi örneklerinin verileceği, bundan sonrası ile ilgili iyi noktaların oluşabileceği yerler olacak diye düşünüyorum. Hatta bununla ilgili de 3-4 başlık altında Kayseri ile ilgili, Kocasinan ile ilgili açıkladığımız projelerin başlığında da şöyle iddialı bir laf ettik. Bundan sonra 'yeni Kayseri Kocasinan’da oluşacak, Kocasinan Kayseri’nin yeni yüzü olacak' dedik. Bu iddiayı söylememizdeki sebepte bu idi” diye konuştu.

 

Açılış konuşmalarının ardından toplantı; kentsel dönüşüm, proje denetim ücretleri, imara açılacak yeni parsellerin durumu gibi gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti. Toplantı, meslek komitesi üyelerinin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve belediye yetkililerinden bilgi aldıkları serbest kürsü bölümü ile sona erdi.

Toplantının sonunda Başkan Hiçyılmaz, Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar ve belediye bürokratlarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

 

02.10.2015

Diğer Haberler